Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (34 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: States
da: Tilstande

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: Log message
da: Logbesked

en: State
da: Status

en: Owner
da: Ejer

en: Color
da: Farve

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Red
da: Rød

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Purple
da: Lilla

en: Webform
da: Webformular

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Current state
da: Nuværende tilstand

en: Previous state
da: Forrige tilstand

en: Workflow state
da: Arbejdsgangstilstand

en: Yellow
da: Gul

en: Draft
da: Kladde

en: Webform submission
da: Indsendelse af webformular

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Submission ID
da: Indsendelses-ID

en: Submitter
da: Indsender

en: The webform node this submission was generated from.
da: Webform-indholdselementet som denne indsendelse stammer fra.

en: Change to
da: Skift til
