Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Timestamp
fr: Horodatage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: States
fr: États

en: User
fr: Utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Log message
fr: Message de journal

en: State
fr: État

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Color
fr: Couleur

en: Created date
fr: Date de création

en: Workflow
fr: Processus

en: Workflow State
fr: État du processus

en: Red
fr: Rouge

en: Permissions
fr: Droits

en: Purple
fr: Violet

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Current state
fr: État actuel

en: Previous state
fr: État précédent

en: Workflow state
fr: État du processus

en: Yellow
fr: Jaune

en: Draft
fr: Brouillon

en: Webform submission
fr: Soumissions Webform

en: Serial number
fr: Numéro de série

en: Date changed
fr: Date de modification

en: New state
fr: Nouvel état

en: Submission ID
fr: Identifiant (ID) de la soumission

en: Submitter
fr: Auteur

en: Submission
fr: Soumission

en: The webform node this submission was generated from.
fr: Le nœud Webform à partir duquel cette soumission a été générée.

en: Webform Node
fr: Nœud Webform

en: Webform Submission
fr: Soumission de formulaire webform

en: Webform node
fr: Nœud Webform

en: Change to
fr: Changer pour

en: View submission
fr: Voir la soumission
