Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: States
id: Status

en: User
id: Pengguna

en: Last modified date
id: Tanggal ubahan terakhir

en: Log message
id: Pesan log

en: State
id: Status

en: Owner
id: Pemilik

en: Color
id: Warna

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Red
id: Merah

en: Permissions
id: Izin

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Current state
id: Posisi sekarang

en: Draft
id: Konsep

en: Date changed
id: Tanggal diubah
