Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: States
ja: 状態

en: User
ja: ユーザー

en: Node
ja: ノード

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: State
ja: 状態

en: Owner
ja: 所有者

en: Color
ja: 色

en: Created date
ja: 作成日時

en: Workflow
ja: ワークフロー

en: Red
ja: レッド

en: Permissions
ja: 権限

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Green
ja: グリーン

en: Blue
ja: ブルー

en: Current state
ja: 現在の状態

en: Previous state
ja: 従来の状態

en: Workflow state
ja: ワークフローの状態

en: Yellow
ja: イエロー

en: Draft
ja: 下書き

en: Webform submission
ja: ウェブフォームへの送信内容

en: Serial number
ja: シリアルナンバー

en: Date changed
ja: 更新日付

en: Submission ID
ja: 送信ID

en: Submitter
ja: 投稿者

en: Change state
ja: 状態を変更

en: Submission
ja: 送信

en: The webform node this submission was generated from.
ja: この送信が行われたウェブフォームノード。

en: Webform Node
ja: ウェブフォームノード

en: Change to
ja: 次に変更
