Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: States
pt: Estados

en: User
pt: Utilizador

en: Last modified date
pt: Data da última modificação

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: State
pt: Estado

en: Owner
pt: Proprietário

en: Color
pt: Cor

en: Created date
pt: Data de criação

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Red
pt: Vermelho

en: Permissions
pt: Permissões

en: Webform
pt: Formulário

en: Green
pt: Verde

en: Blue
pt: Azul

en: Current state
pt: Estado actual

en: Workflow state
pt: Estado do fluxo de trabalho

en: Yellow
pt: Amarelo

en: Draft
pt: Rascunho

en: Webform submission
pt: Envio de formulário

en: Date changed
pt: Data da alteração

en: New state
pt: Novo estado

en: Submission ID
pt: ID da Submissão

en: Webform Node
pt: Nó do Formulário

en: Change to
pt: Mudar para
