Web Links (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (64 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Image size
he: גודל התמונה

en: weight
he: גובה

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: Author
he: מחבר/ת

en: more
he: עוד

en: Last updated
he: עודכן לאחרונה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: None
he: ללא

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: edit
he: עריכה

en: URL
he: כתובת URL

en: Unknown
he: לא ידוע

en: User
he: משתמש

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Site
he: אתר

en: Url
he: כתובת url

en: Never
he: אף פעם

en: Published
he: מפורסם

en: Sort order
he: סדר מיון

en: No posts available.
he: אין פרסומים מתאימים

en: Group name
he: שם קבוצת המודעות

en: node
he: פריט תוכן

en: General
he: כללי

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: List type
he: סוג רשימה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Random
he: אקראי

en: Basic settings
he: הגדרות בסיסיות

en: Last checked
he: נבדק לאחרונה

en: Edit group
he: ערוך קבוצה

en: published
he: פורסם

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Long
he: ארוך

en: Short
he: קצר

en: Convert
he: המר

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: not published
he: לא פורסם

en: sticky
he: דביק

en: promoted
he: קודם

en: Group settings
he: הגדרות קבוצה

en: Group description
he: תיאור קבוצה

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
he: אם מופעל, דרופל מוסיף  לכל הקישורים, בכדי לצמצם את האפקטיביות של קישורי ספאם. הערה: זה מונע גם מקישורים תקפים להיות נעקבים ע"י מנועי חיפוש, ולכן סביר להניח שזה יעיל יותר עבור אורחים (משתמשים (אנונימיים.

en: - Please choose -
he: - נא לבחור -

en: - None selected -
he: - לא נבחרו -

en: Teaser length
he: אורך התקציר

en: Link title
he: כותרת הקישור

en: Delete link
he: מחיקת קישור

en: Link settings
he: הגדרות קישור

en: Numbered list
he: רשימה ממוספרת

en: Edit link
he: עריכת קישור

en: Show description
he: הצגת תיאור
