Web Links (7.x-1.0-alpha1) - en to nn translation catalogue (71 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Image size
nn: Biletstørrelse

en: weight
nn: vekt

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Groups
nn: Grupper

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: more
nn: meir

en: Last updated
nn: Sist oppdatert

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: None
nn: Ingen

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: none
nn: ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: edit
nn: endre

en: User
nn: Brukar

en: All
nn: Alle

en: hours
nn: timar

en: days
nn: dagar

en: Never
nn: Aldri

en: Published
nn: Publisert

en: Group name
nn: Gruppenamn

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Basic settings
nn: Grunnleggjande innstillingar

en: Edit group
nn: Rediger gruppe

en: seconds
nn: sekundar

en: minutes
nn: minutt

en: published
nn: publisert

en: Long
nn: Lang

en: Short
nn: Kort

en: Link Name
nn: Lenkenamn

en: Web Links
nn: Weblinks

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: not published
nn: ikkje publisert

en: sticky
nn: fast plass på toppen

en: Group settings
nn: Innstillingar for gruppe

en: Group description
nn: Beskriving av gruppe

en: Create block
nn: Lag blokk

en: weeks
nn: veker

en: Add a new link
nn: Legg til ny lenke

en: Weblinks settings
nn: Innstillingar for Weblinks

en: Link Description
nn: Beskriving av lenke

en: Set a variety of options for web link display and categorization.
nn: Endre ulike instillingar for visning og kategorisering av nettlenker

en: Open links in a new window
nn: Åpnar lenke i nytt vindauge

en: A link with that URL already exists.
nn: Ei lenke med denne adressa (URL) finst allereie.

en: - Please choose -
nn: - Vennlegst vel -

en: No image
nn: Ingen bilder

en: Add a group
nn: Legg til ny gruppe

en: Delete link
nn: Slett lenke

en: Links page settings
nn: Innstillingar for lenkeside

en: Display group descriptions
nn: Vis beskriving av grupper

en: Description for unclassified links
nn: Beskriving for ikkje klassifiserte lenker

en: These links have not been assigned a group.
nn: Desse lenkene er ikkje tilordna ei gruppe

en: Link settings
nn: Lenkeinnstillingar

en: No description
nn: Ingen beskriving

en: Link displays as
nn: Lenke visast som

en: Show %name
nn: Vis %name

en: "@url" does not look like a valid URL.
nn: «@url» ser ikkje ut som ei gyldig adresse (URL).

en: Group !op
nn: Gruppe !op

en: The name of this group.
nn: Namnet til denne gruppa.

en: Parent groups.
nn: Overordna grupper.

en: Group image
nn: Gruppebilete

en: more&#8230;
nn: meir&#8230;

en: No link found for @title.
nn: Ingen lenke funne for @title.

en: The web address for the link.
nn: Nettadressa til denne lenka.
