Web Links (7.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (61 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Author
ar: المؤلف

en: more
ar: المزيد

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Links
ar: روابط

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: URL
ar: العنوان URL

en: Unknown
ar: غير معروف

en: User
ar: المستخدم

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Site
ar: موقع

en: Url
ar: المسار

en: Never
ar: أبدا

en: Published
ar: منشور

en: OK
ar: موافق

en: Sort order
ar: الترتيب

en: No posts available.
ar: لا مواضيع متاحة.

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: node
ar: عقدة

en: General
ar: عام

en: Link URL
ar: رابط

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Random
ar: عشوائي

en: Last checked
ar: أخر تحقق

en: minutes
ar: دقائق

en: published
ar: منشور

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Long
ar: طويل

en: Short
ar: قصير

en: Spam link deterrent
ar: حاذف روابط السخام

en: Convert
ar: تحويل

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: not published
ar: غير منشور

en: sticky
ar: مُثَبَّت

en: promoted
ar: مُرَقَّى

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
ar: عند تفعيله، يضيف دروبال ‪rel="nofollow"‬ لكل الروابط كإجراء لتقليل مفعول السخام. سوف يمنع ذلك محركات البحث من تتبع الروابط الصحيحة، و لذلك فمن الأفضل تفعيله للمستخدمين غير المسجلين.

en: - Please choose -
ar: - اختر رجاء -

en: - None selected -
ar: - لا شيء محدد -

en: Teaser length
ar: طول الموجز

en: Contributors
ar: المساهمون

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: Link settings
ar: اعدادات الرابط

en: Numbered list
ar: قائمة مرقمة

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
ar: لايمكن إعادة تسمية الحقل %id (%old_field_name) إلى %new_field_name ﻷنه لايستخدم مُخزّن من نوع field_sql_storage.
