Web Links (7.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Image size
bn: ছবির আকার

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: none
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: General
bn: সাধারণ

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Long
bn: বড়

en: Short
bn: ছোট

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি)

en: promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত
