Web Links (7.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (51 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Image size
cy: Maint delwedd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Author
cy: Awdur

en: more
cy: mwy

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Links
cy: Dolenni

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: edit
cy: golygu

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: All
cy: I gyd

en: Never
cy: Byth

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Sort order
cy: Dosbarthu trefn

en: No posts available.
cy: Dim cofnodion ar gael.

en: node
cy: nod

en: General
cy: Cyffredinol

en: Link URL
cy: Cysylltu URL

en: List type
cy: Rhestru y math

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Random
cy: Ar hap

en: Basic settings
cy: Gosodiadau sylfaenol

en: Recent
cy: Diweddar

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Long
cy: Hir

en: Short
cy: Byr

en: Spam link deterrent
cy: cyswllt spam ataliol

en: Convert
cy: Trawsnewid

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: sticky
cy: gludiog

en: promoted
cy: wedi ei hyrwyddo

en: Popular
cy: Poblogaidd

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
cy: Os wedi ei alluogi, bydd Drupal yn ychwanegu rel="nofollow" i bob linc, fel mesur i leihau effeithiolrwydd linciau spam. Noder: bydd hyn hefyd yn atal peirianau chwilio rhag dilyn linciau dilys, felly mae'n debygol o fod fwyaf effeithiol wedi ei alluogi ar gyfer defnyddwyr anhysbys.

en: - Please choose -
cy: - Dewisiwch -

en: - None selected -
cy: -Dim wedi ei ddewis-

en: Link title
cy: Pennwad dolen

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen
