Web Links (7.x-1.0-alpha2) - en to da translation catalogue (87 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: weight
da: vægt

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: more
da: mere

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Rows per page
da: Rækker pr. side

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: hours
da: timer

en: days
da: dage

en: Url
da: URL

en: Never
da: Aldrig

en: Published
da: Udgivet

en: Sort order
da: Sorteringsrækkefølge

en: No posts available.
da: Ingen indlæg til rådighed.

en: Group name
da: Navn

en: node
da: indholdselement

en: General
da: Generelt

en: List type
da: Listetype

en: Anonymous
da: Anonym

en: Random
da: Tilfældig

en: Basic settings
da: Basale indstillinger

en: Last checked
da: Sidst tjekket

en: Edit group
da: Rediger gruppe

en: seconds
da: sekunder

en: minutes
da: minutter

en: published
da: udgivet

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Long
da: Langt datoformat

en: Short
da: Kort datoformat

en: Spam link deterrent
da: Begræns spam-links

en: Convert
da: Konvertér

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: not published
da: ikke udgivet

en: sticky
da: klæbrig

en: promoted
da: forfremmet

en: Group settings
da: Gruppeindstillinger

en: Group description
da: Gruppens beskrivelse

en: weeks
da: uger

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
da: Aktiveres denne funktion indsætter Drupal rel="nofollow" i alle links i et forsøg på at reducere effektiviteten af spamlinks. Bemærk: Det bevirker at gyldige links ikke følges af søgemaskiner, derfor er det mest effektivt når det aktiveres for anonyme brugere.

en: - Please choose -
da: - Vælg venligst -

en: - None selected -
da: - Ingen valgt -

en: Link title to node
da: Link titel til indholdselement

en: Update every
da: Opdatér hver

en: Teaser length
da: Teaser-længde

en: No image
da: Intet billede

en: Last click
da: Seneste klik

en: moderated
da: modereret

en: Contributors
da: Bidragydere

en: Show link as
da: Vis link som

en: Add a group
da: Tilføj en gruppe

en: Link title
da: Linktitel

en: Delete link
da: Slet-link

en: The URL of the Web Link.
da: Weblinkets URL.

en: Links page settings
da: Indstillinger for linkside

en: Link settings
da: Indstillinger for link

en: No description
da: Ingen beskrivelse

en: Visit [title]
da: Besøg [title]

en: "@url" does not look like a valid URL.
da: "@url" ligner ikke en gyldig URL.

en: Group !op
da: Grupper !op

en: The name of this group.
da: Gruppens navn

en: Parent groups.
da: Overordnede grupper

en: Groups are displayed in ascending order by weight.
da: Grupper vises i stigende rækkefølge efter vægt.

en: Group image
da: Gruppebillede

en: more&#8230;
da: mere&#8230;

en: Numbered list
da: Nummereret liste

en: %title saved as node/!nid
da: %title gemt som indholdselement/!nid

en: Edit link
da: Redigér-link

en: Show description
da: Vis beskrivelse

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
da: Kan ikke omdøbe feltet %id (%old_field_name) til %new_field_name fordi det ikke bruger storage-typen field_sql_storage.
