Web Links (7.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (71 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: weight
fi: paino

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Author
fi: Tekijä

en: more
fi: lisää

en: Last updated
fi: Viimeksi päivitetty

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Links
fi: Linkit

en: None
fi: Ei mitään

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: edit
fi: muokkaa

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: User
fi: Käyttäjä

en: All
fi: Kaikki

en: hours
fi: tunnit

en: days
fi: päivät

en: Site
fi: Sivusto

en: Url
fi: Osoite

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Published
fi: Julkaistu

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: No posts available.
fi: Yhtään kirjoitusta ei ole saatavilla.

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: node
fi: solmu

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Link URL
fi: Linkin osoite

en: List type
fi: Listan tyyppi

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Random
fi: Satunnainen

en: Basic settings
fi: Perusasetukset

en: Last checked
fi: Tarkistettu viimeksi

en: Edit group
fi: Muokkaa ryhmää

en: seconds
fi: sekuntia

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Default input format
fi: Oletussyöttömuoto

en: published
fi: julkaistu

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Long
fi: Pitkä

en: Short
fi: Lyhyt

en: Spam link deterrent
fi: Roskapostilinkkien esto

en: Convert
fi: Käännä

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: not published
fi: ei julkaistu

en: sticky
fi: kiinnitetty

en: promoted
fi: näytetään etusivulla

en: Group settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Group description
fi: Ryhmän kuvaus

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
fi: Jos tämä on käytössä, Drupal lisää attribuutin rel="nofollow" kaikkiin linkkeihin vähentääkseen roskapostilinkkien tehokkuutta. Huomaa: tämä estää hakukoneita seuraamasta myös kelvollisia linkkejä, joten on todennäköisesti tehokkainta käyttää tätä anonyymeille käyttäjille.

en: - Please choose -
fi: - Valitse -

en: - None selected -
fi: - Ei valittu -

en: Link title to node
fi: Linkitä otsikko solmuun

en: Teaser length
fi: Yhteenvedon pituus

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Link settings
fi: Linkkiasetukset

en: No description
fi: Ei kuvausta

en: Numbered list
fi: Numeroitu lista

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Show description
fi: Näytä kuvaus

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
fi: Kentän %id (%old_field_name) uudelleennimeäminen  %new_field_name because epäonnistui koska se ei käytä field_sql_storage tallennustyyppiä.
