Web Links (7.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: weight
ro: greutate

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Author
ro: Autor

en: more
ro: mai multe

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Links
ro: Legături

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Node
ro: Nod

en: All
ro: Toate

en: hours
ro: ore

en: days
ro: zile

en: Site
ro: Sit

en: Url
ro: URL

en: Never
ro: Niciodată

en: Published
ro: Publicat

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: No posts available.
ro: Nu sunt articole disponibile.

en: node
ro: nod

en: Link URL
ro: URL Link

en: List type
ro: Tip listă

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Last checked
ro: Ultima verificare

en: seconds
ro: secunde

en: published
ro: publicat

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: Long
ro: Lung

en: Short
ro: Scurt

en: Convert
ro: Convertire

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: not published
ro: nepublicat

en: sticky
ro: lipicios

en: promoted
ro: promovat

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
ro: Dacă opţiunea este activată, Drupal va adăuga rel="nofollow" tuturor link-urilor, ca o măsură de a reduce efectele link-urilor spam. Reţine că nici link-urile valide nu vor fi urmate de către motoarele de căutare; prin urmare este bine ca opţiunea să fie activată doar pentru utilizatorii anonimi.

en: - Please choose -
ro: - Alegeţi -

en: - None selected -
ro: - Nici o selecţie -

en: Teaser length
ro: Lungimea teaser-ului

en: Link settings
ro: Setările legăturii

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Show description
ro: Arată descrierea
