Web Links (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (53 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Image size
hi: चित्र परिमाण

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: more
hi: और भी

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Links
hi: लिंक

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: days
hi: दिन

en: Site
hi: साइट

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Published
hi: प्रकाशित

en: OK
hi: ठीक है

en: Sort order
hi: क्रमबद्ध आदेश

en: No posts available.
hi: पोस्ट उपलब्ध नहीं है।

en: node
hi: नोड

en: General
hi: सामान्य

en: List type
hi: सूची प्रकार

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Basic settings
hi: बेसिक सेटिंग्स

en: Last checked
hi: अंतिम बार जांचा गया

en: seconds
hi: क्षण

en: published
hi: प्रकाशित

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Long
hi: लंबा

en: Short
hi: छोटा

en: Spam link deterrent
hi: स्पैम लिंक बाधक

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: sticky
hi: अग्रसर

en: promoted
hi: मुखपृष्ठ पर भेजा हुआ

en: - Please choose -
hi: - कृपया चुने -

en: - None selected -
hi: - कोई चयनित नही -

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
hi: क्षेत्र  %id (%old_field_name) को  %new_field_name मे नहीं नाम बदल सकते हैं क्योंकि यह field_sql_storage भंडारण प्रकार का उपयोग नहीं करता है.
