Web Links (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (71 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Group
sv: Grupp

en: Author
sv: Författare

en: more
sv: mer

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Links
sv: Länkar

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Unknown
sv: Okänd

en: User
sv: Användare

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: hours
sv: timmar

en: days
sv: dagar

en: Site
sv: Webbplats

en: Never
sv: Aldrig

en: Published
sv: Publicerad

en: Sort order
sv: Sorteringsordning

en: No posts available.
sv: Inga inlägg tillgängliga.

en: Group name
sv: Gruppnamn

en: node
sv: nod

en: General
sv: Allmän

en: Link URL
sv: URL för länk

en: List type
sv: Typ av lista

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Random
sv: Slumpvis

en: Basic settings
sv: Grundläggande inställningar

en: Last checked
sv: Senast kontrollerad

en: Edit group
sv: Redigera grupp

en: seconds
sv: sekunder

en: minutes
sv: minuter

en: published
sv: publicerad

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Long
sv: Långt

en: Short
sv: Kort

en: Spam link deterrent
sv: Avskräckning för spamlänk

en: Visit
sv: Besök

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: not published
sv: ej publicerad

en: sticky
sv: överst i listor

en: promoted
sv: visas på startsidan

en: Group settings
sv: Inställningar för grupp

en: Group description
sv: Gruppbeskrivning.

en: weeks
sv: veckor

en: If enabled, Drupal will add rel="nofollow" to all links, as a measure to reduce the effectiveness of spam links. Note: this will also prevent valid links from being followed by search engines, therefore it is likely most effective when enabled for anonymous users.
sv: Om detta är aktiverat lägger Drupal till rel="nofollow" till alla länkar, för att minska spamlänkars effektivitet. OBS! Det hindrar även giltiga länkar från att följas av sökmotorer, det är därför sannolikt mest användbart för anonyma användare.

en: - Please choose -
sv: - Välj -

en: - None selected -
sv: - Ingen vald -

en: Teaser length
sv: Längd på ingress

en: Last click
sv: Senaste klick

en: Contributors
sv: Bidragare

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Link settings
sv: Inställningar för länk

en: No description
sv: Ingen beskrivning

en: Numbered list
sv: Numrerad lista

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: Legacy
sv: Stöd för gamla versioner

en: Show description
sv: Visa beskrivning

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Cannot rename field %id (%old_field_name) to %new_field_name because it does not use the field_sql_storage storage type.
sv: Kan inte byta namn på fält %id (%old_field_name) till %new_field_name eftersom den inte använder lagringstypen field_sql_storage.
