Website Screenshot (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: File
pt: Ficheiro

en: Original image
pt: Imagem original

en: Width
pt: Largura

en: Configuration
pt: Configuração

en: Save settings
pt: Guardar definições

en: Debug
pt: Depuração

en: No link
pt: Nenhuma ligação

en: An error has occurred.
pt: Ocorreu um erro.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Linked to file
pt: Ligado ao ficheiro

en: Nothing
pt: Nada
