Website Screenshot (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: File
hi: फ़ाइल

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Save settings
hi: सेटिंग सहेजें

en: Debug
hi: डिबग

en: debug
hi: डीबग

en: No link
hi: कोई लिंक नहीं

en: An error has occurred.
hi: एक त्रुटि हुई

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
