Website Screenshot (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Original image
id: Gambar asli

en: Width
id: Lebar

en: here
id: di sini

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: API key
id: Kunci API

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Linked to content
id: Ditautkan ke konten

en: Linked to file
id: Ditautkan ke berkas

en: Nothing
id: Tidak ada
