Website Screenshot (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: File
pt: Arquivo

en: General settings
pt: Configurações gerais

en: Original image
pt: Imagem original

en: Width
pt: Largura

en: here
pt: aqui

en: Configuration
pt: Configurações

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: API key
pt: Chave da API

en: Secret key
pt: Chave secreta

en: Delay
pt: Atraso

en: Debug
pt: Depurar

en: debug
pt: depuração

en: No link
pt: Sem link

en: An error has occurred.
pt: Ocorreu um erro.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Max height
pt: Altura máxima

en: Remote URL
pt: Endereço Remoto

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Linked to file
pt: Linkado ao arquivo

en: Nothing
pt: Nada
