WebSpeech (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: select
hi: चुने

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Brazil
hi: ब्राज़ील

en: Portugal
hi: पुर्तगाल

en: text
hi: टेक्स्ट

en: English
hi: अंग्रेजी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Vietnam
hi: वियतनाम

en: Croatian
hi: क्रोएशियाई

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Hindi
hi: हिन्दी

en: Catalan
hi: कॉतालां

en: Afrikaans
hi: अफ्रीकांस

en: Tibetan
hi: तिबत्ती

en: Bosnian
hi: बोस्नियाई

en: Welsh
hi: वैल्श

en: Esperanto
hi: एस्पेरान्तो

en: Armenian
hi: अर्मेनियाई

en: Icelandic
hi: आइसलेंडीक

en: Kurdish
hi: कुर्दिश

en: Latin
hi: लातिन

en: Latvian
hi: लातवी

en: Macedonian
hi: मेसेडोनी

en: Albanian
hi: अलबेनियाई

en: Serbian
hi: सर्बियन

en: Tamil
hi: तमिल
