WebSpeech (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: select
ru: выбор

en: Save
ru: Сохранить

en: Element ID
ru: ID элемента

en: Brazil
ru: Бразилия

en: Portugal
ru: Португалия

en: text
ru: текст

en: English
ru: Английский

en: French
ru: Французский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Spanish
ru: Испанский

en: Korean
ru: Корейский

en: Vietnam
ru: Вьетнам

en: test
ru: тест

en: Croatian
ru: Хорватский

en: Czech
ru: Чешский

en: Danish
ru: Датский

en: Dutch
ru: Голландский

en: Finnish
ru: Финский

en: German
ru: Немецкий

en: Greek
ru: Греческий

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Indonesian
ru: Индонезийский

en: Norwegian
ru: Норвежский

en: Polish
ru: Польский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Slovak
ru: Словацкий

en: Swedish
ru: Шведский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: other
ru: другой

en: Hindi
ru: Хинди

en: Catalan
ru: Каталанский

en: Afrikaans
ru: Африкаанс

en: Tibetan
ru: Тибетский

en: Bosnian
ru: Боснийский

en: Welsh
ru: Валлийский

en: Esperanto
ru: Эсперанто

en: Armenian
ru: Армянский

en: Icelandic
ru: Исландский

en: Kurdish
ru: Курдский

en: Latin
ru: Латинский

en: Latvian
ru: Латышский

en: Macedonian
ru: Македонский

en: Albanian
ru: Албанский

en: Serbian
ru: Сербский

en: Tamil
ru: Тамильский
