WebSpeech (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: select
tr: seç

en: Save
tr: Kaydet

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Portugal
tr: Portekiz

en: text
tr: metin

en: English
tr: İngilizce

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Korean
tr: Korece

en: Croatian
tr: Hırvatça

en: Czech
tr: Çekçe

en: Danish
tr: Danca

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Finnish
tr: Fince

en: German
tr: Almanca

en: Greek
tr: Yunanca

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Indonesian
tr: Endonezya dili

en: Norwegian
tr: Norveççe

en: Polish
tr: Lehçe

en: Romanian
tr: Rumence

en: Russian
tr: Rusça

en: Slovak
tr: Slovakça

en: Swedish
tr: İsveççe

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Hindi
tr: Hintçe

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Afrikaans
tr: Afrikan dili

en: Tibetan
tr: Tibetçe

en: Bosnian
tr: Boşnakça

en: Welsh
tr: Galce

en: Esperanto
tr: Esperanto dili

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Icelandic
tr: İzlandaca

en: Kurdish
tr: Kürtçe

en: Latin
tr: Latince

en: Latvian
tr: Letonca

en: Macedonian
tr: Makedonca

en: Albanian
tr: Arnavutça

en: Serbian
tr: Sırpça
