WebSpeech (7.x-1.1) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Brazil
bn: ব্রাজিল

en: Portugal
bn: পর্তুগাল

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Italian
bn: ইতালীয়

en: Korean
bn: কোরিয়ান

en: Czech
bn: চেক

en: Danish
bn: ডেনিশ

en: Dutch
bn: ডাচ

en: German
bn: জার্মান

en: Greek
bn: গ্রীক

en: Turkish
bn: তুর্কি

en: Hindi
bn: হিন্দী

en: Tibetan
bn: তিব্বতী
