WebSpeech (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: select
fa: انتخاب

en: Save
fa: ذخیره

en: Brazil
fa: برزیل

en: Portugal
fa: پرتغال

en: text
fa: متن

en: English
fa: انگلیسی

en: French
fa: فرانسوی

en: Italian
fa: ایتالیایی

en: Spanish
fa: اسپانیایی

en: Korean
fa: کره‌ای

en: Vietnam
fa: ویتنام

en: Croatian
fa: کرواتی

en: Czech
fa: چک

en: Danish
fa: دانمارکی

en: Dutch
fa: هلندی

en: Finnish
fa: فنلاندی

en: German
fa: آلمانی

en: Greek
fa: یونانی

en: Hungarian
fa: مجارستانی

en: Indonesian
fa: اندونزیایی

en: Norwegian
fa: نروژی

en: Polish
fa: لهستانی

en: Romanian
fa: رومانیایی

en: Russian
fa: روسی

en: Slovak
fa: اسلواکیایی

en: Swedish
fa: سوئدی

en: Turkish
fa: ترکی

en: Hindi
fa: هندی

en: Catalan
fa: کاتالان

en: Afrikaans
fa: آفریقایی

en: Tibetan
fa: تبتی

en: Bosnian
fa: بوسنیایی

en: Welsh
fa: ولزی

en: Esperanto
fa: اسپرانتو

en: Armenian
fa: ارمنی

en: Icelandic
fa: ایسلندی

en: Kurdish
fa: کردی

en: Latin
fa: لاتین

en: Latvian
fa: لتونیایی

en: Macedonian
fa: مقدونی

en: Albanian
fa: آلبانیایی

en: Serbian
fa: صربی

en: Tamil
fa: تامیل
