WebSpeech (7.x-1.1) - en to ku translation catalogue (42 entries)

en: select
ku: ده‌ستنیشان کردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Brazil
ku: برازیل

en: Portugal
ku: پۆرتوگال

en: text
ku: دەق

en: English
ku: ئنگلیزی

en: French
ku: فه‌ره‌نسی

en: Italian
ku: ئیتاڵی

en: Spanish
ku: ئیسپانی

en: Korean
ku: کۆری

en: Vietnam
ku: ڤیتنام

en: Croatian
ku: کرواتی

en: Czech
ku: چیکی

en: Danish
ku: دانمارکی

en: Dutch
ku: هۆڵەندی

en: Finnish
ku: فنلەندی

en: German
ku: ئەلمانی

en: Greek
ku: یۆنانی

en: Hungarian
ku: هه‌نگاری

en: Indonesian
ku: ئیندۆنیسی

en: Polish
ku: پۆلۆنی

en: Romanian
ku: ڕۆمانی

en: Russian
ku: ڕووسی

en: Slovak
ku: سلۆڤاکی

en: Swedish
ku: سویدی

en: Turkish
ku: تورکی

en: Hindi
ku: هندی

en: Catalan
ku: کەتەلۆنی

en: Afrikaans
ku: ئەفریکانس

en: Tibetan
ku: تبتی

en: Bosnian
ku: بۆسنی‌

en: Welsh
ku: وێلزی

en: Esperanto
ku: ئێسپەرانتۆ

en: Armenian
ku: ئەرمەنی

en: Icelandic
ku: ئایسلەندی

en: Kurdish
ku: کوردی

en: Latin
ku: لاتینی

en: Latvian
ku: لاتڤی

en: Macedonian
ku: مەکەدۆنی

en: Albanian
ku: ئه‌لبانی

en: Serbian
ku: سڕبی

en: Tamil
ku: تامیل
