Textmetrics (formerly webtexttool) (7.x-1.10) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Register
tr: Kaydol

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Password
tr: Parola

en: Synonyms
tr: Eşanlamlılar

en: Email
tr: E-posta

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Full name
tr: Tam ad

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Bayan

en: English
tr: İngilizce

en: low
tr: düşük

en: high
tr: yüksek

en: moderate
tr: orta

en: very high
tr: çok yüksek

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: My account
tr: Hesabım

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Account
tr: Hesap

en: Main Content
tr: Ana İçerik

en: Product page
tr: Ürünler sayfası

en: Number of pages
tr: Sayfa sayısı

en: Headings
tr: Başlıklar
