Textmetrics (formerly webtexttool) (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Register
de: Registrieren

en: Username
de: Benutzername

en: Language
de: Sprache

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Password
de: Passwort

en: Overall
de: Insgesamt

en: Email
de: E-Mail

en: Page Title
de: Seitentitel

en: Word count
de: Wortzahl

en: Default language
de: Standardsprache

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Male
de: Männlich

en: Female
de: Weiblich

en: Account status
de: Benutzerkontenstatus

en: English
de: Englisch

en: low
de: niedrig

en: high
de: hoch

en: moderate
de: moderieren

en: very high
de: sehr hoch

en: Miscellaneous
de: Diverses

en: Competition
de: Wettbewerb

en: My account
de: Mein Konto

en: Keyword
de: Schlüsselwort

en: Dutch
de: Niederländisch

en: University
de: Universität

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Main Content
de: Inhalt

en: Number of pages
de: Anzahl der Seiten

en: Page Description
de: Seitenbeschreibung

en: Negative
de: Negativ

en: Readability
de: Lesbarkeit

en: Keyword count
de: Anzahl Schlüsselworte

en: Positive
de: Positiv

en: Headings
de: Überschriften

en: Reading time
de: Lesedauer
