Textmetrics (formerly webtexttool) (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Register
fr: S'inscrire

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: Password
fr: Mot de passe

en: Overall
fr: Global

en: Email
fr: Courriel

en: Word count
fr: Nombre de mots

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Full name
fr: Nom complet

en: Male
fr: Homme

en: Female
fr: Femme

en: English
fr: Anglais

en: low
fr: bas

en: high
fr: élevé(e)

en: moderate
fr: modérer

en: very high
fr: très élevé

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: My account
fr: Mon compte

en: Keyword
fr: Mot-clé

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: University
fr: Université

en: Account
fr: Compte

en: Main Content
fr: Contenu principal

en: Neutral
fr: Neutre

en: Number of pages
fr: Nombre de pages

en: Negative
fr: Négation

en: Headings
fr: Titres

en: very low
fr: très bas
