Textmetrics (formerly webtexttool) (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Username
it: Nome utente

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Email
it: E-mail

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Word count
it: Conteggio parole

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Full name
it: Nominativo

en: Male
it: Maschio

en: Female
it: Femmina

en: English
it: Inglese

en: low
it: basso

en: high
it: alto

en: moderate
it: moderato

en: very high
it: molto alta

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: My account
it: Profilo utente

en: Keyword
it: Parola chiave

en: Dutch
it: Olandese

en: University
it: Università

en: Account
it: Profilo

en: Neutral
it: Neutrale

en: Number of pages
it: Numero di pagine

en: Headings
it: Intestazioni
