Textmetrics (formerly webtexttool) (7.x-1.6) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Register
pt: Registro

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Password
pt: Senha

en: Overall
pt: Global

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Word count
pt: Contador de palavras

en: Default language
pt: Idioma padrão

en: Full name
pt: Nome completo

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Account status
pt: Status da conta

en: English
pt: Inglês

en: low
pt: baixo

en: high
pt: alto

en: moderate
pt: moderada

en: very high
pt: muito intensa

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: My account
pt: Minha conta

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Dutch
pt: Holandês

en: University
pt: Universidade

en: Account
pt: Conta

en: Main Content
pt: Conteúdo Principal

en: Neutral
pt: Neutra

en: Number of pages
pt: Número de páginas

en: Headings
pt: Cabeçalhos

en: Target audience
pt: Público alvo
