Webtrees (7.x-1.0-beta1) - en to hy translation catalogue (18 entries)

en: Value
hy: Արժեք

en: Language
hy: Լեզու

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: error
hy: սխալ

en: None
hy: Ոչ մի

en: Password
hy: Գաղտնաբառը

en: Name
hy: Անուն

en: Save
hy: Պահպանել

en: Email
hy: Էլ. փոստ

en: User ID
hy: Օգտատիրոջ  ID

en: Host
hy: Հոսթ

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: Database name
hy: Տվյալների բազայի անվանումը

en: Port
hy: Պորտ

en: Timezone
hy: ժամագոտի

en: Editor
hy: Խմբագիր

en: Administrator
hy: Ադմինիստրատոր
