Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (43 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: title
da: titel

en: Submit
da: Indsend

en: Username
da: Brugernavn

en: Group
da: Gruppe

en: subscribe
da: abonnér

en: more
da: mere

en: Article
da: Artikel

en: Articles
da: Artikler

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Event
da: Begivenhed

en: Page
da: Side

en: Group ID
da: Gruppe ID

en: Message type
da: Meddelelsestype

en: Scale
da: Skalér

en: Desc
da: Faldende

en: Group name
da: Navn

en: Configuration
da: Indstillinger

en: description
da: beskrivelse

en: City
da: By

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Token
da: Symbol

en: Province
da: Landsdel

en: Apply
da: Udfør

en: Precision
da: Præcision

en: Offset
da: Forskydning

en: Sex
da: Køn

en: Enter your @s username.
da: Indtast dit @s brugernavn.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Enter the password that accompanies your username.
da: Indtast adgangskoden der hører til dit brugernavn.

en: Delete message
da: Slet besked

en: Asc
da: Stigende
