Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: title
ar: عنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Group
ar: المجموعة

en: more
ar: المزيد

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Format
ar: التنسيق

en: Event
ar: الحدث

en: Page
ar: الصفحة

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ar: عنوان بريد إلكتروني صحيح. سيتم إرسال كل رسائل النظام إلى هذا العنوان. سيتم إخفاء هذا العنوان البريدي و لن يستخدم إلا في حال رغبتك في استلام كلمة مرور جديدة، أو في حال رغبتك في استقبال بعض الأخبار و التنبيهات عبر البريد الإلكتروني.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ar: عنوان البريد الإلكتروني %email مسجل سابقا. <a href="@password">هل نسيت كلمة مرورك؟</a>

en: Video
ar: فيديو

en: Apply
ar: تطبيق

en: Precision
ar: الدقة

en: The name %name is already taken.
ar: الاسم %name مستخدم بالفعل.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Ticket
ar: التذكرة

en: Enter your @s username.
ar: أدخل اسم مستخدم @s الخاص بك.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ar: لتغير كلمة مرور المستخدم الحالية، أدخل كلمة المرور الجديدة في كلا الحقلين.

en: - All -
ar: - الكل -

en: Enter the password that accompanies your username.
ar: أدخل كلمة المرور المصاحبة لاسم مستخدمك.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ar: يسمح باستعمال المسافات ولايسمح باستعمال علامات التنقيط ما عدا النقط والشرطات والشرطات التحتية والفواصل العليا.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
