Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: title
fr: titre

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Group
fr: Groupe

en: subscribe
fr: souscrire

en: more
fr: plus

en: Password
fr: Mot de passe

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Event
fr: Évènement

en: Group ID
fr: ID du groupe

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Message type
fr: Type de message

en: Scale
fr: Échelle

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: City
fr: Ville

en: Sort by
fr: Trier par

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Token
fr: Jeton (token)

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
fr: Une adresse électronique valide. Le système enverra tous les courriels à cette adresse. L'adresse électronique ne sera pas rendue publique et ne sera utilisée que pour la réception d'un nouveau mot de passe ou pour la réception de certaines notifications désirées.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fr: L'adresse électronique %email est déjà enregistrée. <a href="@password">Avez-vous oublié votre mot de passe ?</a>

en: Video
fr: Vidéo

en: Apply
fr: Appliquer

en: Precision
fr: Précision

en: The name %name is already taken.
fr: Le nom %name est déjà pris.

en: Offset
fr: Décalage

en: Sex
fr: Sexe

en: Enter your @s username.
fr: Saisissez votre nom d'utilisateur pour @s.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
fr: Pour modifier le mot de passe actuel, saisissez le nouveau mot de passe dans les deux champs de texte.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Enter the password that accompanies your username.
fr: Saisissez le mot de passe correspondant à votre nom d'utilisateur.

en: Delete message
fr: Effacer le message

en: openid
fr: OpenID

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
fr: Les espaces sont autorisés ; la ponctuation n'est pas autorisée à l'exception des points, traits d'union, apostrophes et tirets bas.

en: Menu Type
fr: Type de menu

en: Message ID
fr: Identifiant (ID) du message

en: Master
fr: Principal
