Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Group
hi: समूह

en: subscribe
hi: सदस्यता

en: more
hi: और भी

en: Article
hi: लेख

en: Articles
hi: लेख

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Group ID
hi: समूह आईडी

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Scale
hi: पैमाना

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hi: %email यह ईमेल पता पहले से जुडा हुआ है. <a href="@password">क्या आप अपना कूटशब्द भूल गये हैं?</a>

en: Video
hi: वीडियो

en: Apply
hi: लागू करें

en: Precision
hi: सूक्ष्मता

en: The name %name is already taken.
hi: यह सदस्यनाम पहले से है।

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
hi: अपना कूटशब्द बदलने के लिये पुराना कूटशब्द और नया कूटशब्द दो बार लिखें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Enter the password that accompanies your username.
hi: आपके सदस्य नाम के साथ जुडा हुआ कूटशब्द लिखें

en: openid
hi: ओपनआईडी
