Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: title
it: titolo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Group
it: Gruppo

en: subscribe
it: iscrizione

en: more
it: altro

en: Article
it: Articolo

en: Articles
it: Articoli

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Format
it: Formato

en: Event
it: Evento

en: Page
it: Pagina

en: Group ID
it: ID Gruppo

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: Message type
it: Tipo di messaggio

en: Scale
it: Scala

en: Desc
it: Disc

en: Group name
it: Nome gruppo

en: Configuration
it: Configurazione

en: description
it: descrizione

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Sort by
it: Ordina per

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
it: Un indirizzo e-mail valido. Il sistema invierà tutte le e-mail a questo indirizzo. L'indirizzo e-mail non sarà pubblico e verrà utilizzato soltanto se desideri ricevere una nuova password o se vuoi ricevere notizie e avvisi via e-mail.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
it: L'indirizzo e-mail %email è già stato registrato. <a href="@password">Hai dimenticato la password?</a>

en: Province
it: Provincia

en: Apply
it: Applica

en: Precision
it: Precisione

en: The name %name is already taken.
it: Il nome %name è già usato.

en: Offset
it: Scostamento

en: Sex
it: Sesso

en: Enter your @s username.
it: Inserisci il tuo nome utente @s.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
it: Per cambiare la password attuale dell'utente, inserisci la nuova password in entrambi i campi.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Enter the password that accompanies your username.
it: Inserisci la password associata al tuo nome utente.

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
it: Gli spazi sono permessi; la punteggiatura non è ammessa ad eccezione di punti, trattini, apostrofi e underscore.

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Master
it: Principale
