Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: title
nl: titel

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Group
nl: Groep

en: subscribe
nl: inschrijven

en: more
nl: meer

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Format
nl: Opmaak

en: Event
nl: Evenement

en: Page
nl: Pagina

en: Group ID
nl: Groep-ID

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: Message type
nl: Berichttype

en: Scale
nl: Schalen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Group name
nl: Groepsnaam

en: Configuration
nl: Instellingen

en: description
nl: beschrijving

en: City
nl: Plaats

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
nl: Geef een geldig e-mailadres op. Alle e-mails van het systeem zullen naar dit adres verzonden worden. Het e-mailadres wordt niet openbaar gemaakt en wordt alleen gebruikt als u een nieuw wachtwoord wilt aanvragen of als u nieuws of herinneringen via e-mail wilt ontvangen.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nl: Het e-mailadres %email is al geregistreerd. <a href="@password">Bent u uw wachtwoord vergeten?</a>

en: Province
nl: Provincie

en: Apply
nl: Toepassen

en: Precision
nl: Precisie

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: country
nl: Land

en: Sex
nl: Geslacht

en: Enter your @s username.
nl: Vul uw @s-gebruikersnaam in.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
nl: Voer in beide velden het nieuwe wachtwoord in om het huidige wachtwoord te wijzigen.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Enter the password that accompanies your username.
nl: Geef het wachtwoord dat bij uw gebruikersnaam hoort.

en: Delete message
nl: Bericht verwijderen

en: openid
nl: OpenID

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
nl: Toegestaan zijn: letters, cijfers, spatie, punt, koppelteken, aanhalingsteken of onderstrepingsteken.

en: Message ID
nl: Bericht-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: city
nl: woonplaats

en: Voice
nl: Stem
