Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: title
pt: título

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Group
pt: Grupo

en: subscribe
pt: assinar

en: more
pt: mais

en: Article
pt: Artigo

en: Articles
pt: Artigos

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Format
pt: Formato

en: Event
pt: Evento

en: Page
pt: Página

en: Group ID
pt: ID do Grupo

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: Message type
pt: Tipo de mensagem

en: Scale
pt: Escala

en: Desc
pt: Decrescente

en: Group name
pt: Nome do grupo

en: Configuration
pt: Configurações

en: description
pt: descrição

en: City
pt: Cidade

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Nickname
pt: Apelido

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
pt: Um e-mail válido. Todos os e-mails do sistema serão enviados para este endereço. O endereço de e-mail não será divulgado e será usado apenas se você solicitar uma nova senha ou notificações específicas por e-mail.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pt: O e-mail %email já foi registrado. <a href="@password">Talvez você tenha esquecido a sua senha?</a>

en: Province
pt: Estado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Precision
pt: Precisão

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já está em uso.

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Sex
pt: Sexo

en: Enter your @s username.
pt: Digite seu nome de usuário @s.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
pt: Para mudar a senha do usuário, digite a nova senha nos dois campos.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Enter the password that accompanies your username.
pt: Digite a senha da sua conta de usuário.

en: Delete message
pt: Apagar mensagem

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
pt: Espaços são permitidos; pontuação não é permitida exceto pontos, hifens, apóstrofos e sublinhados.

en: Menu Type
pt: Tipo de Menu

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal
