Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Group
tr: Grup

en: subscribe
tr: abone ol

en: more
tr: daha fazla

en: Article
tr: Makale

en: Articles
tr: Makaleler

en: Password
tr: Parola

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Image
tr: Resim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Format
tr: Biçim

en: Event
tr: Olay

en: Page
tr: Sayfa

en: Group ID
tr: Grup ID

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Message type
tr: İleti türü

en: Scale
tr: Ölçek

en: Desc
tr: Azalan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: City
tr: Şehir

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
tr: Geçerli bir e-posta adresi. Sistemden gelen tüm e-postalar bu adrese gönderilecektir. E-posta adresi açıklanmayacaktır ve sadece yeni parola istediğinizde veya belli haberleri veya uyarıları e-postayla almak istediğinizde kullanılacaktır.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
tr: %email e-posta adresi sitemizde zaten kayıtlı. <a href="@password">Şifrenizi mi unuttunuz?</a>

en: Apply
tr: Uygula

en: Precision
tr: Kesinlik

en: The name %name is already taken.
tr: %name adı zaten kullanılıyor.

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Enter your @s username.
tr: @s kullanıcı adınızı giriniz.

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
tr: Mevcut parolayı değiştirmek için, her iki alana da yeni parolayı girin.

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Enter the password that accompanies your username.
tr: Kullanıcı adınızla eşleşen parolanızı giriniz.

en: Delete message
tr: İletiyi sil

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
tr: Boşluklara izin verilir; nokta, tire, kesme işareti ve alt çizgi dışındaki noktalama işaretlerine izin verilmez.

en: Message ID
tr: İleti ID'si

en: Asc
tr: Artan

en: Save message type
tr: İleti türünü kaydet

en: Delete message type
tr: İleti türünü sil

en: Master
tr: Ana (master)
