Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to de translation catalogue (55 entries)

en: Title
de: Titel

en: Body
de: Textkörper

en: title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Group
de: Gruppe

en: subscribe
de: abonnieren

en: more
de: mehr

en: Article
de: Artikel

en: Articles
de: Artikel

en: Password
de: Passwort

en: Country
de: Land

en: Weight
de: Gewichtung

en: Image
de: Bild

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: url
de: URL

en: Event
de: Ereignis

en: Page
de: Seite

en: Group ID
de: Gruppen-ID

en: E-mail address
de: E-Mail-Adresse

en: Message type
de: Nachrichtentyp

en: Scale
de: Skalierung

en: Desc
de: Absteigend

en: Group name
de: Gruppenname

en: Configuration
de: Konfiguration

en: description
de: Beschreibung

en: City
de: Stadt

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Sort by
de: Sortierung

en: Nickname
de: Spitzname

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
de: Eine gültige E-Mail-Adresse. Alle E-Mails der Website werden an diese Adresse geschickt. Die Adresse wird nicht veröffentlicht und wird nur verwendet, wenn Sie ein neues Passwort anfordern oder wenn Sie einstellen, bestimmte Informationen oder Benachrichtigungen per E-Mail zu erhalten.

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
de: Die E-Mailadresse %email ist bereits registriert. <a href="@password">Haben Sie Ihr Passwort vergessen??</a>

en: Province
de: Provinz

en: Apply
de: Anwenden

en: Precision
de: Genauigkeit

en: The name %name is already taken.
de: Der Name %name ist bereits vergeben.

en: country
de: Land

en: Offset
de: Versatz

en: Sex
de: Geschlecht

en: Enter your @s username.
de: Geben Sie Ihren @s-Benutzernamen ein.

en: Drupal user ID
de: Drupal Benutzer-ID

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
de: Nur wenn in beiden Feldern ein neues Passwort eingegeben wird, wird es geändert.

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Enter the password that accompanies your username.
de: Geben Sie hier das zugehörige Passwort an.

en: Delete message
de: Nachricht löschen

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
de: Leerzeichen sind erlaubt. Satzzeichen sind mit Ausnahme von Punkten, Bindestrichen, Apostrophen und Unterstrichen nicht erlaubt.

en: Menu Type
de: Menü-Typ

en: Message ID
de: Nachrichten-ID

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Save message type
de: Nachrichtentyp speichern

en: Delete message type
de: Nachrichtentyp löschen

en: city
de: Stadt
