Wechat (Drupal微信模块) (7.x-1.0-beta4) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Submit
ja: 送信

en: Username
ja: ユーザー名

en: Group
ja: グループ

en: more
ja: 続き

en: Article
ja: 記事

en: Articles
ja: 記事

en: Password
ja: パスワード

en: Country
ja: 国

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: url
ja: URL

en: Format
ja: フォーマット

en: Event
ja: イベント

en: Page
ja: ページ

en: Group ID
ja: グループID

en: E-mail address
ja: メールアドレス

en: Message type
ja: メッセージタイプ

en: Scale
ja: スケール

en: Desc
ja: 降順

en: Group name
ja: グループ名

en: Configuration
ja: 環境設定

en: description
ja: 説明

en: City
ja: 市区町村

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: Token
ja: トークン

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
ja: 受信可能な、あなたのメールアドレスを入力してください。 サイトからのすべてのメールは、このアドレス宛に送信されます。 入力されたメールアドレスは非公開にされ、特定のニュースや通知をメールで受け取りたい場合や、管理者からの連絡、あるいはパスワード再発行メールの送信にのみ使用されます。

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。<br /><a href="@password">パスワードをお忘れですか？ 再発行を希望する場合はここをクリックしてください。</a>

en: Video
ja: ビデオ

en: Province
ja: 都道府県

en: Apply
ja: 適用

en: Precision
ja: 精度

en: The name %name is already taken.
ja: ユーザー名 %name はすでに登録されています。

en: Offset
ja: オフセット

en: Enter your @s username.
ja: @sでのユーザー名を入力してください。

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ja: 現在のパスワードを変更したい場合は、両方のフィールドに新しいパスワードを入力してください。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Enter the password that accompanies your username.
ja: パスワードを入力してください。

en: Delete message
ja: メッセージを削除

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ja: 空白文字は使用できますが、ピリオド・ハイフン・アポストロフィー・アンダースコア以外の句読点は使用できません。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
