Weight (7.x-3.0-beta1) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: published
bn: প্রকাশিত

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: sticky
bn: আকর্ষণীয় (স্টিকি)

en: promoted
bn: পদোন্নতি প্রাপ্ত

en: Add new content
bn: নতুন কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Welcome to @site-name
bn: @site-name এ আপনাকে স্বাগতম

en: No front page content has been created yet.
bn: প্রথম পাতার জন্য এখনো কোন কন্টেন্ট তৈরী হয় নি
