Weight (7.x-3.0-beta1) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Field
da: Felt

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Separator
da: Skilletegn

en: Fields
da: Felter

en: Range
da: Spænd

en: No posts available.
da: Ingen indlæg til rådighed.

en: published
da: udgivet

en: not published
da: ikke udgivet

en: sticky
da: klæbrig

en: promoted
da: forfremmet

en: Column
da: Kolonne

en: translate
da: oversæt

en: moderated
da: modereret

en: Add new content
da: Tilføj nyt indhold

en: The weight of the node.
da: Indholdselementets vægt

en: Welcome to @site-name
da: Velkommen til @site-name

en: No front page content has been created yet.
da: Der er ikke blevet oprettet forsideindhold endnu.

en: Weight value
da: Vægt
