Weight (7.x-3.0-beta1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Field
fr: Champ

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Separator
fr: Séparateur

en: Fields
fr: Champs

en: Range
fr: Intervalle

en: No posts available.
fr: Aucune contribution disponible.

en: published
fr: publié

en: not published
fr: non publié

en: sticky
fr: épinglé

en: promoted
fr: promu

en: Column
fr: Colonne

en: translate
fr: traduire

en: moderated
fr: modéré

en: Add new content
fr: Ajouter un nouveau contenu

en: The weight of the node.
fr: Le poids du nœud.

en: Welcome to @site-name
fr: Bienvenue sur @site-name

en: No front page content has been created yet.
fr: Aucun contenu de page d'accueil n'a été créé pour l'instant.
