Weight (7.x-3.0-beta1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: No posts available.
hi: पोस्ट उपलब्ध नहीं है।

en: published
hi: प्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: sticky
hi: अग्रसर

en: promoted
hi: मुखपृष्ठ पर भेजा हुआ

en: Add new content
hi: नई सामग्री जोड़ें

en: Welcome to @site-name
hi: @site-name में आपका स्वागत है

en: No front page content has been created yet.
hi: कोई फ्रंट पेज की सामग्री अभी तक नहीं बनाई गई है.
