Weight (7.x-3.0-beta1) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: None
hu: Nincs

en: Weight
hu: Súly

en: Field
hu: Mező

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Fields
hu: Mezők

en: Range
hu: Tartomány

en: No posts available.
hu: Nincs megjeleníthető tartalom.

en: published
hu: közzétett

en: not published
hu: rejtett

en: sticky
hu: kiemelt

en: promoted
hu: címlapon

en: Column
hu: Oszlop

en: translate
hu: lefordít

en: moderated
hu: moderált

en: Add new content
hu: Új tartalom hozzáadása

en: The weight of the node.
hu: A tartalom súlya.

en: Welcome to @site-name
hu: @site-name – üdvözlet a webhelyen!

en: No front page content has been created yet.
hu: Még nem lett létrehozva címlapra kerülő tartalom.

en: Weight value
hu: Súly értéke

en: Default Weight
hu: Alapértelmezett súly

en: This weight will be applied to nodes if none is selected.
hu: Ez a súly érvényes azokra a tartalmakra, ahol semmi sincs kiválasztva.

en: Weight Field
hu: Súly mező

en: Weight Selector
hu: Súlyválasztó

en: Add a weight field to nodes.
hu: Súlymező hozzáadása a tartalmakhoz.

en: The weight of the node, formatted as a form element.
hu: A tartalom súlya, űrlapelemként formázva.

en: The range of weights available to select. For
            example, a range of 20 will allow you to select a weight between -20
            and 20.
hu: A súlyozás kiválasztható tartománya. Például „20”-at megadva mínusz húsztól plusz húszig terjed a lehetséges értékek köre.

en: @title Selector
hu: @title kiválasztó
