Weight (7.x-3.0-beta1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Separator
id: Pemisah

en: Fields
id: Bidang isian

en: No posts available.
id: Tidak ada entri yang tersedia.

en: published
id: diterbitkan

en: not published
id: tidak diterbitkan

en: sticky
id: diataskan

en: promoted
id: dipromosikan

en: Column
id: Kolom

en: Add new content
id: Tambahkan konten baru

en: Welcome to @site-name
id: Selamat datang di @site-name

en: No front page content has been created yet.
id: Tidak ada konten halaman depan yang sudah dibuat.

en: Weight value
id: Nilai berat
