Weight (7.x-3.0-beta1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Field
tr: Alan

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Separator
tr: Ayraç

en: Fields
tr: Alanlar

en: No posts available.
tr: Gönderi yok.

en: published
tr: yayında

en: not published
tr: yayında değil

en: sticky
tr: sabit

en: promoted
tr: ana sayfaya yükseltilmiş

en: Column
tr: Sütun

en: translate
tr: çeviri

en: Add new content
tr: Yeni içerik ekle

en: Welcome to @site-name
tr: @site-name sitesine hoşgeldiniz

en: No front page content has been created yet.
tr: Henüz bir ana sayfa içeriği oluşturulmadı.
