Weight (7.x-3.0-beta1) - en to uk translation catalogue (54 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Field
uk: Поле

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Separator
uk: Розділювач

en: Fields
uk: Поля

en: Range
uk: Діапазон

en: No posts available.
uk: Жодних дописів немає.

en: published
uk: опубліковано

en: not published
uk: не опубліковано

en: sticky
uk: прикріплене

en: promoted
uk: винесено

en: Column
uk: Колонка

en: translate
uk: перекласти

en: moderated
uk: проходить цензуру

en: Add new content
uk: Додати новий матеріал

en: Welcome to @site-name
uk: Вітаємо на @site-name

en: No front page content has been created yet.
uk: Вміст головної сторінки ще не створено.

en: Weighted Sticky
uk: Прикріплено з вагою

en: Checks if something really is sticky.
uk: Перевірка, чи дійсно щось прикріплено.

en: Your weight changes have been saved.
uk: Зміни ваги були збережені.

en: Assign node weights
uk: Призначити вагу матеріалам

en: Allow modification of node weights.
uk: Дозволити зміни ваги матеріалів.

en: Enable weight for this content type?
uk: Увімкнути функціонал ваги для цього типу матеріалу?

en: Weight Range
uk: Діапазон ваги

en: This will be the range available when selecting a weight.
uk: Це доступний діапазон при виборі ваги.

en: Use the menu weight of the node, if it has one.
uk: Використовувати вагу меню для матеріалу, якщо матеріал має посилання в меню.

en: Default Weight
uk: Базова вага

en: This weight will be applied to nodes if none is selected.
uk: Ця вага буде застосована до матеріалів, вага яких не зазначена.

en: Weight Field
uk: Поле ваги

en: Weight Selector
uk: Селектор ваги

en: Add a weight field to nodes.
uk: Додати поле ваги до матеріалів.

en: Weights saved successfully.
uk: Ваги успішно збережені.

en: Weight Settings
uk: Налаштування ваги

en: Sync translations
uk: Синхронізувати переклади

en: When changing the weight of a node, also update it's translations.
uk: При зміні ваги матеріалу також оновлювати його переклади.

en: Clear all weights
uk: Очистити всі ваги

en: If selected, all weights for nodes of this type will be cleared.
uk: Якщо обрано, всі ваги для матеріалів цього типу будуть очищені.

en: weight test
uk: перевірка ваги

en: Provides a weight field that allows entities to be ordered.
uk: Додавання поля ваги, що дозволяє впорядковувати сутності.

en: @title Selector
uk: Селектор @title

en: Provides weight scores on nodes
uk: Додавання до матеріалів значення ваги

en: Your weight changes have been saved and synchronized.
uk: Ваші зміни ваги були збережені та синхронізовані.
