Weight (7.x-3.0-beta1) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Enable
pt: Ativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Separator
pt: Separador

en: Fields
pt: Campos

en: Range
pt: Intervalo

en: No posts available.
pt: Nenhuma entrada disponível.

en: published
pt: publicado

en: not published
pt: não publicado

en: sticky
pt: destacado

en: promoted
pt: promovidos

en: Column
pt: Coluna

en: translate
pt: traduzir

en: moderated
pt: moderado

en: Add new content
pt: Adicionar novo conteúdo

en: Welcome to @site-name
pt: Bem-vindo a @site-name

en: No front page content has been created yet.
pt: Ainda não foi criado nenhum conteúdo para a página inicial.
